O nás

Basketballový klub BLK Slavia Praha (Basketbalový ladies klub Slavia Praha) působí od roku 2011 v české nejvyšší basketbalové soutěži žen. Klubovými barvami jsou červená a bílá.

Novodobá historie ženské Slavie se datuje od roku 2009, kdy byla založena pod názvem BLK VŠE Praha. V roce 2013 se klub přejmenoval na Slavii Praha.

Mezi velké úspěchy ženského družstva patří zisk bronzové medaile v Českém poháru žen v sezóně 2016/17 či účast ve Final 4 v sezóně 2019/20. Klub se zároveň pravidelně umísťuje ve vrchních patrech tabulky Ženské basketbalové ligy.

V prostoru bývalého škvárového fotbalového hřiště v Praze 14 – Hloubětíně vyrostl nový Sportovní areál Rokytka. Jeho dominantou je sportovní aréna spolu se zázemím šaten a moderní posilovnou. V provozu je teprve několik měsíců a během této velmi krátké doby už aréna přivítala spousty vynikajících sportovců a hvězd světového sportu a olympijských vítězů. Tenis tady hrály olympijské vítězky Belinda Benčič, Bára Krejčíková a Katka Siniaková, trénovala tady celá reprezentace žen USA, Španělska, Švýcarka a mnoha dalších.

Basketbal zde hraje BLK Slavia Praha a při sobotních zápasech arénou prošly všechny hvězdy a reprezentantky hrající českou extraligu.

A nejlepší judista světa, dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek tady každý týden trénuje s téměř stopadesáti nejlepšími českými judisty všech kategorií.