Žabiny Brno dokázaly za šest zápasů v ŽBL čtyřikrát zvítězit, naopak ve dvou případech vyšel český eurocupový zástupce naprázdno. První ligový neúspěch nastal hned v úvodním kole, kdy se Moravanky představily v Hradci Králové.

Východočešky v tomto duelu zvrátily nepříznivý stav a v dramatické koncovce otočily z 62:63 na 67:63. Druhá porážka přišla pro Žabiny v duelu s favorizovaným USK Praha. I v tomto případě držely dlouho nadějný stav, pražský mistr zabral v poslední čtvrtině, kterou ze svého pohledu ovládnul poměrem 19:4.

Kdo naopak na Brňanky nestačil? Žabiny porazily o deset bodů Chomutov, následně zcela suverénně přejely Slovanku. Další vítězství přišlo v městském derby - KP Brno padlo 75:82. Prozatím poslední vítězství pak český zástupce Eurocupu zaznamenal proti Ostravě.

Slavia se po ukončené pětizápasové sérii výher bude chtít vrátit zpátky na vítěznou vlnu. Nad síly červenobílých hráček bylo až v šestém kole USK Praha, které zvítězilo 97:50.

„Držet krok s USK je opravdu těžké, ale myslím si, že jsme to zvládly dobře. V jednu chvíli jsme udělaly spoustu ztrát najednou a navyšování náskoku USK už jsme nedokázaly zabránit,“ hodnotila po prohře kapitánka Žílová.

Že BLK nečeká ani tentokrát nic lehkého si je vědoma také ukrajinská reprezentantka Daria Dubniuk. “Žabiny Brno jsou jedním z nejlepších týmů v lize, ale jsem si jistá, že máme šanci vyhrát. Očekávám velmi těžké a vypjaté utkání.”

Slavia porazila Žabiny Brno naposledy v roce 2019. Zda tuto nepříznivou bilanci ukončí se dozvíme v sobotu. Utkání začne ve SA Rokytka v 17:00 a sledovat ho můžete také přes internetový stream.